Dell & Łukasz Jemioł w stylu retro. Relacja z pokazu

23 czerwca w warszawskim Centrum Bankowo-Finansowym “Nowy Świat” zagościła moda w stylu retro. Powrót do motywów z lat 60-tych zaproponował w swojej najnowszej kolekcji Premium na sezon jesienno-zimowy Łukasz Jemioł. Projektant oczarował licznie zgromadzoną publiczność nie tylko pięknymi krojami i tkaninami, ale także bardzo oryginalną oprawą pokazu, opartą na motywach kultowego polskiego kina lat 60. Zaprosił do współpracy najstarsze polskie studio filmowe KADR, które udzieliło licencji na wykorzystanie w kolekcji i scenografii kadrów z filmów “Nóż w wodzie” Romana Polańskiego oraz “Pociąg” Jerzego Kawalerowicza.

Kadry

Stylowe, świetnie zestawione sceny z filmów, wyświetlane na wielkim ekranie w kształcie soczewki obiektywu, stały się doskonałym tłem dla kreacji prezentowanych na wybiegu. Projektant oddał hołd dwóm ikonom kina tamtych czasów. Kadry z wizerunkiem Leona Niemczyka i Lucyny Winnickiej, wyhaftowane na ubraniach, to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów kolekcji.

Ikony-kina

Znalazły się one również na etui do laptopów Dell, które specjalnie dla nas zaprojektował Łukasz Jemioł.

Etui-wybieg

Premierowe egzemplarze zaprezentowaliśmy na pokazie, a już po wakacjach będą one dostępne w limitowanej kolekcji z naszymi nowymi laptopami z rodziny Dell Inspiron 2w1. Zapraszamy na relację z pokazu!

Kolekcja Łukasz Jemioł Premium jesień/zima 2016/17 to eklektyczne retro. W tym sezonie projektant stawia na pudełkowe i trapezowe sukienki, proste swetry o różnych splotach i formach, często z seksownymi rozcięciami i odkrytymi plecami. Wełniana klasyka, moher, kaszmir, jedwabie i skóry zdominowały wybieg.

Swetry

Eleganckie, zmysłowe koronki z francuskiej fabryki Sophie Hallette podkreślają wszystkie atuty sylwetki.

Koronki

Łukasz Jemioł żongluje światowymi trendami nadając im własny styl. W konsekwentnie dobranej, wąskiej gamie kolorów dominują pudrowy róż, beże, szarości w różnych odsłonach, zgaszony błękit i ponadczasowa czerń. Obowiązkowe kołnierzyki i kokardki dodały stylizacjom odrobiny dziewczęcego charakteru.

Rozne

Wśród męskich sylwetek na szczególną uwagę zasługują kurtki oraz kożuchy uszyte z najwyższą precyzją.

Meskie

W marmurowych wnętrzach zabytkowego dawnego Domu Partii kolekcja nabrała szczególnego charakteru i można było naprawdę poczuć klimat lat 60-tych. Modelki i modele spacerowali po długim, nietypowym wybiegu, który stanowiła oryginalna posadzka holu budynku. Dodatkową atrakcją dla publiczności była wystawa oryginalnych starych plakatów filmowych, które udostępniło Muzeum Kinematografii w Łodzi.

PlakatyJak zwykle na pokazach Łukasza Jemioła tłumnie pojawiły się gwiazdy. Polskie celebrytki pokochały kreacje projektanta za kobiecość, wygodę i oryginalne fasony, w których prezentują się doskonale, niezależnie od wieku i noszonego rozmiaru. Wśród gości pokazu nie zabrakło także przedstawicieli mediów oraz środowiska filmowego i bliskiej rodziny aktorów.

CelebrytkiJako jeden z głównych sponsorów imprezy, byliśmy zarówno na wybiegu jak i na backstage’u.

Backstage

Po pokazie odbyło się after party w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, gdzie mieliśmy swoją strefę.

Strefa-Dell

Etui-strefa

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.