DELL XPS 13. Design dopracowany do perfekcji

Chcemy opowiedzieć wam trochę więcej o jednym z naszych topowych laptopów, modelu Dell XPS 13, dostępnym aktualnie w sieci Komputronik w limitowanej edycji „Fashion Modell” w komplecie z ekskluzywną skórzaną torbą projektu Łukasza Jemioła. Dlaczego akurat ten model wytypowaliśmy do „współpracy” z czołowym polskim projektantem mody? Bo jego design dopracowano do perfekcji.

XPS13_3ujecia

Zacznijmy od jego najważniejszej, bo absolutnie unikalnej cechy. Zamiast ścigać się z innymi producentami o kilka gram wagi czy kilka milimetrów smukłości w obudowie, postanowiliśmy zrobić coś zupełnie innego – popracować nad zmniejszeniem ramki wokół wyświetlacza. Z jakim efektem? Doskonałym! Udało nam się niemal całkowicie ją wyeliminować.

Two Dell XPS 13 (Model 9343) Touch Ultrabook notebook computers side-by-side on a gray beauty background, with a single lifestyle image used as a screenfill across both screens. Non-UI Screen approved by Brand for use with this side-by-side image only.

Zabieg ten pozwolił nam „zmieścić” ekran InfinityEdge o przekątnej 13,3” w obudowie 11-calowego laptopa, co sprawia, że Dell XPS 13 jest obecnie najmniejszym 13-calowym notebookiem na świecie. Łatwo sobie wyobrazić, co dzięki temu zyskują mobilni użytkownicy, którzy z powodów zawodowych czy osobistych chcą mieć swojego laptopa zawsze przy sobie. Dell XPS 13 jest smuklejszy i lżejszy, a co za tym idzie bardziej mobilny niż inne dostępne na rynku 13-calowe notebooki.

laptop-xps-13-9350-pdp-polaris-10-metric

Żeby nie być gołosłownym, Dell XPS 13 waży tylko 1,2kg w opcji ze standardowym ekranem i nieznacznie więcej, bo 1,29kg z ekranem dotykowym. Rozmiarowo jest zaledwie o 2,5cm szerszy niż notes formatu A4. Tak więc zmieści się w podstawowej codziennej torbie czy większej damskiej torebce. Jeżeli dodacie do tego najnowszy system operacyjny Windows 10, doskonałą wydajność procesora Intel® Core™ i5 lub i7, szybki czas reakcji (zaledwie kilka sekund) oraz dużą żywotność baterii (nawet do 18h), macie niezwykle efektownego i efektywnego, mobilnego towarzysza na każdą okazję.

laptop-xps-13-9350-pdp-polaris-11-no-overlay

Dell XPS 13 sprawdzi się w domu, pracy i podróży, na spotkaniach biznesowych i towarzyskich. Słowem wszędzie tam, gdzie potrzebujecie sprzętu, na którym można polegać. Jest nie tylko pięknie wykończony i porządnie wyposażony, ale też wykonany z bardzo solidnych materiałów, a więc odporny na wszelkie nasze „roztargnienia” 😉 Korpus notebooka został precyzyjnie wycięty z pojedynczego bloku aluminium, dzięki czemu jego obudowa zyskała atrakcyjny wygląd oraz wyjątkową trwałość. Z kolei podpórkę pod nadgarstki zrobiono z włókna węglowego, co również ma zarówno estetyczne jak i praktyczne zastosowanie. Jest ona mocna i cienka jak aluminium, lecz lżejsza i chłodniejsza w dotyku. Po prostu przyjemniej jest na niej oprzeć dłonie.

Close-up beauty shot of the keyboard of a Dell XPS 13 (Model 9343) Touch Ultrabook notebook computer on a gray background.

Ekran to kolejna składowa dopracowana w tym produkcie do perfekcji. Mamy tu do czynienia z niesamowitym (opcjonalnym) wyświetlaczem UltraSharp™ o rozdzielczości QHD+ 3200×1800. Nie wdając się w szczegóły techniczne, zapewnia on po prostu idealny obraz: bardzo szczegółowy, jasny, o szerokim kącie widzenia (do 170°), z niezwykłą głębią kolorów. Do tego można go mieć w wersji dotykowej, a wtedy jest to już naprawdę bardzo duży komfort pracy. Nie musicie się przy tym obawiać, że go uszkodzicie czy porysujecie, bo wykonano go ze szkła Corning® Gorilla® NBT™, które jest nawet 10-krotnie odporniejsze na zarysowania niż szkło sodowo-wapniowe.

laptop-xps-13-9350-pdp-polaris-02

Mamy nadzieję, że Dell XPS 13 zaintrygował was na tyle, że zechcecie go poznać bliżej. A jeżeli tak, to zapraszamy na naszą stronę po więcej info.

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.