Jak było na PGA? Relacja z targów Poznań Game Arena

Jak było na PGA? Cóż… fantastycznie! Jeżeli w miniony weekend (16-18.10.2015) szczęśliwie dotarliście do Poznania i kupiliście bilety na czas, na pewno macie co wspominać. 130 wystawców, 800 stanowisk do grania, masa konkursów i turniejów, możliwość spotkania najpopularniejszych polskich youtuberów czy śledzenia na żywo zmagań czołowych e-sportowców toczący zacięte boje w World of Tanks, League of Legends czy Counter-Strike’a. Do tego barwni i pomysłowi cosplayerzy plus możliwość grzebania do woli w koszach z grami za 5 zł. I oto jesteście w gamingowym raju 🙂

PGA (83)

Tegoroczne jubileuszowe (bo 10 już) targi Poznań Game Arena były zdecydowanie największą z dotychczasowych edycji imprezy. Przez 8 hal Międzynarodowych Targów Poznańskich przewinęło się ponad 66 tysięcy odwiedzających. Zainteresowanie było tak duże, że biletów na sobotę zabrakło już w piątek, a tych na niedzielę w sobotę. Jednak trudno się dziwić, bo rynek gier wideo w Polsce, jak zresztą na całym świecie, rośnie niezwykle dynamicznie, a i producenci urządzeń do tego typu rozrywki mają coraz więcej do zaoferowania. A co działo się na naszym stoisku? Oj, bardzo wiele:

Na tegorocznym PGA zaprezentowaliśmy masę nowości. Swoją premierę miały tu między innymi: Inspiron 15 serii 7000, Alienware 15 i 17, 27-calowy monitor gamingowy S2716D oraz to na co chyba najbardziej czekali fani naszego sprzętu do gier – konsola Alienware Steam Machine. Jest to pierwsza konsola marki Dell Alienware, zaprojektowana od podstaw we współpracy z firmą Valve. Jest mała i cicha, z niezwykle wygodnym padem, do tego świetnie się prezentuje.

pga_dzien01 (77)

Na pewno ucieszy was fakt, że ma być dostępna w sprzedaży już w pierwszym kwartale nowego roku z darmowym pakietem gier i dedykowanych materiałów. Ponadto zapewni wam szybki i prosty dostęp do tysiąca gier na platformie Steam. Do tematu na pewno wrócimy, a tymczasem zobaczcie, jak o nowościach zaprezentowanych na PGA opowiada Marketing Manager Dell Polska, Marcin Morawski:

Na targach PGA wystawiliśmy ponad 30 niesamowitych maszyn z serii Alienware, które dzięki współpracy z siecią Komputronik można było kupić z 10%-owym rabatem.

pga_dzien01 (61)

Było mnóstwo konkursów z nagrodami, wśród których furorę robiły nasze alienware’owe kurtki.

PGA (27)

Nic dziwnego, że każdy chciał do nas zajrzeć choćby na chwilę. A zajrzało ponad 50 tys. gości, w tym 5 czołowych polskich youtuberów.

PGA (47)

Przygotowane przez nas stanowiska dla graczy były oblegane non stop przez 3 dni po 10 godzin dziennie.

PGA (62)

Wróciliśmy wykończeni, ale z ogromnym poczuciem satysfakcji. Bo było warto, bo wam się podobało, bo po raz kolejny mogliśmy pokazać światu, że w dziedzinie gamingu mamy sporo do powiedzenia.

pga_dzien01 (83)

No i… zdobyliśmy nagrodę specjalną za najlepsze stoisko na targach 🙂

PGA (1)

Dziękujemy wszystkim, którzy byli tam z nami. I pamiętajcie, że widzimy się już niebawem, czyli w marcu na Intel Extreme Masters w katowickim Spodku.

pga_dzien01 (75)-2

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.