Nowa inicjatywa Della ogranicza zanieczyszczenie oceanów

Dell jako pierwsza firma w branży technologicznej wprowadza opakowania wykonane z odpadów plastikowych wyłowionych z dróg wodnych wpadających do oceanów (rzek, kanałów i in.) oraz zebranych na plażach. Dzięki temu w roku 2017 ponad 7 ton plastiku nie trafi do oceanów. Zamiast tego zostanie on przerobiony na opakowania dla urządzeń 2w1 Dell XPS 13.

Od 30 kwietnia 2017 roku urządzenie 2w1 Dell XPS 13 sprzedawane będzie w opakowaniach wykonanych w 25% z odzyskanego plastiku. Jest to efekt wspólnego działania firmy Dell, aktora i aktywisty Adriana Greniera oraz fundacji Lonely Whale. Nasi partnerzy przechwytują odpady, zanim trafią one do oceanu ― na drogach wodnych, takich jak rzeki i kanały, wzdłuż wybrzeży i plaż. Następnie zgromadzone surowce są przetwarzane i mieszane z innymi tworzywami HDPE. Plastik oceaniczny stanowi 25% gotowego produktu, a pozostałe 75% pochodzi m.in. z recyklingu butelek i opakowań na żywność. Z tworzywa sztucznego z odzysku formowane są tacki, które zabezpieczają urządzenia wewnątrz pudełek.

Nasz program pilotażowy jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą w branży. Poprzedziło go studium wykonalności, przeprowadzone w marcu 2016 roku na Haiti. Dell od dawna wykorzystuje w swoich produktach i opakowaniach materiały ekologiczne i pochodzące z recyklingu – od 2008 roku do produkcji desktopów używamy odzyskanego plastiku. W styczniu 2017 roku osiągnęliśmy już cel zaplanowany na rok 2020 – wykorzystanie w nowych produktach 22 tysięcy ton materiałów z recyklingu. Dell jest też pierwszym i jak dotąd jedynym producentem, który oferuje komputery i monitory zawierające plastik z odpadów elektronicznych i włókno węglowe z recyklingu.

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.