Kosmici w krainie cosplaya. Pyrkon 2016

Przez szesnaście lat poznański Pyrkon ugruntował swoją pozycję miejsca, w którym absolutnie trzeba być, jeśli interesujemy się fantastyką. Impreza, koordynowana przez duet Piotr Derkacz – Michał Karzyński, rokrocznie przyciąga największe nazwiska zajmujące się literaturą, komiksem i filmem. W tym roku gośćmy Pyrkonu byli m.in. pisarze Jakub Ćwiek, Andrzej Pilipiuk, Miroslaw Zamboch i Oksana Pankajewa, twórcy papierowych gier rpg Mark Rein Hagen i John Wick, rysowniczka pracująca dla Marvela Katarzyna Niemczyk, scenarzyści i znawcy komiksu John Layman i Christian Dumais.

1
Jak widać nasza strefa przyciągała graczy różnej płci, w różnym wieku.

Pyrkon to jednak także, a może przede wszystkim, wielki konwent integrujący miłośników fantastyki. Miejsce, w którym można się lepiej poznać, porozmawiać, powymieniać opiniami. Albo podziwiać prace cosplayerów, którzy również są nieodłącznym elementem pyrkonowego krajobrazu. Ten kolorowy, książkowo-komiksowo-planszowy tygiel nie jest oczywiście zamknięty na inną platformę mocno obecną w fantastyce. Na imprezy tego typu od lat niepostrzeżenie, za to bardzo konsekwentnie, wchodzą komputery i gry komputerowe.

2Te runy układają się w napis „Alienware rządzi”. Naprawdę.

Dlaczego w tak krótkim czasie od Intel Extreme Masters wystawcy spotkali się ponownie? Odpowiada Marcin Morawski, Marketing Manager Dell Polska: „W Poznaniu zbierają się nie tylko cosplayerzy, ale i gracze. Nie mogliśmy zmarnować takiej okazji, bo przecież to dla nich producenci przygotowują prezentację najwydajniejszych maszyn gamingowych.” W tym roku kosmici wylądowali i rozbili bazę na stoisku firmy CHIP, gdzie pyrkonowicze przez trzy dni mogli przetestować najmocniejsze komputery Alienware 17 w najbardziej wymagających grach osadzonych w klimacie fantastyki i post-apo. Dodajmy, grach polskich, były to bowiem Dying Light: The Following oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon.

3
Geralt z Rivii w całej okazałości. Kto poznaje miejsce?

„Daliśmy graczom możliwość sprawdzenia, jak wyglądają nasze najlepsze produkcje na najwyższych detalach” – mówi Morawski. Okazja do pogrania w poczciwego „Wieśka” w full HD, w pełnych 60 klatkach, była tym bardziej interesująca, że przecież jeszcze przed wakacjami spodziewamy się premiery drugiego i finałowego dodatku do gry: „Krew i Wino”.

4
Najmłodsi bawią się NERF-em.

Co jeszcze działo się w naszej strefie? Najmłodsi mogli wziąć udział w zabawie z NERF, wszyscy gracze – w konkursach. Do wygrania były wiedźmińskie fanty: „Wiedźmin. Gra przygodowa” w wersji cyfrowej i zupełnie analogowe puzzle z bohaterami hitu CD PROJEKT RED. Można było zgarnąć też kody na „Dying Light” w wersji z dodatkiem „The Following”. Wszędzie oczywiście przechadzali się cosplayerzy; ciężko było zrobić krok, żeby nie natknąć się na Iron Mana, Kylo Rena, Songo, Cirillę albo… Zedda z nieco już zapomnianego młodzieżowego hitu „Power Rangers”.

5
Dodatkową atrakcją był konkurs wymiany dysku na czas w serwerze Dell!

„W tym roku pojawiliśmy się już na dwóch dużych wydarzeniach dla graczy. Zapewniam jednak, że wszyscy fani marki będą mieli jeszcze niejedną okazję do zapoznania się na żywo z naszymi maszynami” – zapowiada Marketing Manager Dell. „Nie wyobrażam sobie, żeby marka Alienware nie była obecna w takich miejscach”, dodaje. Kalendarz imprez gamingowych i konwentów na 2016 rok zawiera jeszcze kilka interesujących pozycji, dlatego zapraszamy do zabawy w przewidywanie, gdzie znowu będzie można spotkać się z kosmitami.

A na koniec krótkie wideo podsumowanie Pyrkonu 2016 w naszym obiektywie:

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.